לשיחה טלפונית עם נציג

1-800-322-222

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

3 סיבות לשילוב תלמידי חינוך מיוחד בחינוך הרגיל

חינוך מיוחד,תיכון, יחס אישי, בגרות

על פי חוק החינוך המיוחד, יש להעניק זכות קדימה להשתלבותם של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים במסגרת החינוך הרגיל, על פני השמתם במסגרת החינוך המיוחד. החוק הזה מהווה הכרה וקבלה של שונות בין בני אדם. בתיכון גימנסיה מיישמים בהצלחה את שילוב התלמידים בעלי הצרכים המיוחדים בחינוך הרגיל ומאמינים בהענקת הזדמנות שווה לכל התלמידים. למה? כי זה עושה רק טוב:

1.כוחות חדשים
לצערנו, קורה לא מעט שבבתי ספר מתמקדים במה שלתלמידים חסר, במקום במה שיש להם לתרום. תלמידים הפוגשים תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בבית ספר, בסביבה הטבעית שלהם, למעשה מבינים שמדובר במשהו נורמלי לחלוטין. השילוב בתיכון גימנסיה מביא את התלמידים לידי מעורבות חברתית ונתינה, היוצרות קשרי חברות.

2. כולם סתגלנים
ברגע שתלמידים בעלי צרכים מיוחדים מוקפים בסביבה נורמטיבית, הם לומדים להסתגל אליה, לשינויים שהיא מביאה איתה ולאתגרים הניצבים בפניהם. ברגע שמונעים את השילוב המהותי הזה, מקשים על התלמידים להתמודד עם אוכלוסייה שונה מהם. מחקרים מראים, ששילוב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בחינוך רגיל מטפח את חוזקותיהם, כמו חשיבה יצירתית ויכולת מרחבית גבוהה.

השילוב בין התלמידים בתיכון גימנסיה ממגר כל תחושת תסכול, בדידות וחוסר ביטחון עצמי, כך שהתלמידים מפתחים יכולות למידה מהסביבה, את היכולות התקשורתיות שלהם ומגיעים להישגים מרשימים, שרק מניעים אותם להמשיך ולהשקיע.

3. מצליחים יותר
תלמידים בעלי צרכים מיוחדים מצליחים יותר כשהם נמצאים בסביבה בה מצפים מהם ליותר. ברגע שאותם תלמידים לא משתלבים בכיתות רגילות ומיועדים לכיתות סגורות ו"מיוחדות" מתעורר אצלם הספק להצלחה. המורים נוטים להתייחס לתלמידים כאלו אחרת, כאל פחות מסוגלים. בכיתה מעורבת, תלמידים בעלי צרכים מיוחדים מבינים שהם לא שונים מאף אחד אחר והם מספיק טובים בדיוק כמו כולם, בשביל ללמוד בסביבת לימוד אופטימלית. כך שבזכות בני כיתתם והביצועים הלימודיים שלהם, הם עולים על הציפיות הגבוהות של המורים שלהם.

בסופו של דבר, כל התלמידים, באשר הם - הם שווי זכויות ותיכון גימנסיה מעניק לכל אחד ואחת את ההזדמנות להגשמה עצמית. בתיכון גימנסיה נבנית תכנית לימודים אישית, מתוך הבנה שלכל אחד יש את הדרך, השאיפות והצרכים שלו - בלי יוצא מן הכלל. תכנית הלימודים מעניקה את כל הכלים המבטיחים הצלחה מבחינה לימודית, התנהגותית וחברתית, בהתאם לאופי ותחומי החיים של התלמידים.

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד