לשיחה טלפונית עם נציג

1-800-322-222

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

ניהול הזמן בתיכון

ייעוץ

התיכון הוא כבר באמת רציני יותר ובוגר יותר. תאמינו או לא, כולם בסוף גם לומדים. כולם רוצים להצליח בבגרויות, בסופו של דבר זו מטרה מרכזית. אז חורשים ביחד כשצריך, משקיעים וטורחים בעבודות, ותמיד יש גם מקצועות שבאים יותר בקלות ואפשר להשקיע בהם פחות זמן. כדאי להיות מרוכזים בשיעורים כמה שאפשר כדי לא להפסיד חומר שאחר כך הולך ונערם, אבל תמיד טוב לזכור שיש הרבה אחרים מסביב שעוברים את הכל איתך במקביל, ששווה להיעזר ולעבור גם תקופות עמוסות ביחד. חשוב לא להרגיש שמתמודדים לבד, ולנסות לקחת לעתים גם את הבאסה בסבבה.

 

התארגנות יעילה

בכל מקרה, בתקופת לחץ, ריבוי מטלות ועניינים מטרידים, כשאנחנו כל הזמן מלאי מחשבות בראש על מה לעשות קודם ואיך, מאד חשוב שלא נרגיש מבולבלים ומבולגנים. זה עלול להוביל לתסכול ולאי עמידה במחויבויות, לכן הטיפ הכי טוב בענייני לימודים יהיה בעניין של התארגנות יעילה. התארגנות נכונה תחסוך לכם זמן יקר ותיתן לכם שקט נפשי ויכולת להתרכז במשימות שיש לכם.

 

יומן זה דבר חשוב!

אם תדעו מראש מה קורה ומתי, ותכתבו לפניכם (רצוי ביומן שבו רואים את כל השבוע בבת אחת או את כל החודש) מה זה מצריך מכם ומתי, שוב, מראש- לא תתקעו עם דברים ברגע האחרון בדרך כלל ותרגישו שענייני הלימודים בשליטה. למשל- יש מבחן במתמטיקה. שבועיים לפני כן כבר כתוב לי ביומן לצלם את המחברת של מישהו, מה שסביר שיעזור לי להתכונן. כתוב לי כל יום בשבועיים האלה לשבת קצת על מתמטיקה. ככה אדע מראש, וכשיש באמצע איזה טיול, או עבודת הגשה או ארוע מסויים, אני לא אופתע ואולי אתחיל להתכונן עוד לפני. אני אכתוב לי מראש ״לקבוע לשבת עם הילה״ כדי שלא אשכח ולא אתקע כשהיא בחזרות בריקודים שלה ובכלל לא בלחץ בעצמה מהמבחן. אני אכתוב לי לדבר עם מירה המורה שעושה תגבור ולקבוע מתי תשבץ אותי כדי שהכל יהיה מסודר, וזה לכשעצמו כבר יעשה את שלו, כי כשאנחנו מאורגנים יותר, תחושת העומס משתחררת ואנחנו פנויים ללמידה יעילה יותר. קטן עליכם למצוא יומן שווה ולהנות ממנו! כתבו בו מראש את כל מה שקורה ותשאר לכם גם מזכרת מגניבה של התקופה.

קרא עוד כתבות

5 סיבות שבגללן אצלנו כל תלמיד הוא סלב
איך בוחרים מגמה?

איך בוחרים מגמה?

עולים לתיכון

איך להצליח בלימודים בתיכון?
עוזבים את החטיבה

עוזבים את החטיבה

עולים לתיכון

לבחור במסגרת חדשה
10 טיפים לבחירת תיכון

10 טיפים לבחירת תיכון

המלצות לבחירה מוצלחת של תיכון

ייחודיות - תיכון גימנסיה

ייחודיות - תיכון גימנסיה

המסלול שלך להגשמה עצמית

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד