לשיחה טלפונית עם נציג

1800-32-22-22

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

מצטייני הכיתה: בתי ספר ייחודיים ומובילים בעולם

בית ספר, תיכון, תיכון גימנסיה, לימודים, יחס אישי

כבר מספר שנים שמדינות רבות בעולם הבינו, שיצירתיות, אווירה ערכית, העשרה ומימוש עצמי הם חלק בלתי נפרד ממערכת החינוך. גלו את בתי הספר שיפתיעו אתכם ויוכיחו לכם שאפשר ורצוי ללמוד גם אחרת:  

היי-טק היי, סן דייגו
היי-טק היי תחילה נפתח כבית ספר קטן והתפתח לרשת של בתי ספר המחנכים ומלמדים כ-5,300 תלמידים, בכיתות א'-יב' בשלושה קמפוסים. בהיי-טק היי יש שוויון הזדמנויות הבא לידי ביטוי כבר בעת הרישום לבית הספר, הנעשה על ידי הגרלה - ללא הבדל של מצב אקונומי, מין, מצב נפשי וקוגניטיבי. מתוך מטרה לשלב אוכלוסיות וקהילות מגוונות בכיתה. הצוות החינוכי מודע לכך שבכיתות יש תלמידים בעלי רקע שונה ועושה שימוש במגוון שיטות לימוד, כך שכל תלמיד ותלמידה יוכלו להגשים את עצמם.

בנוסף, בית הספר מאמין בהתאמה אישית, הבאה לידי ביטוי בגישה ממוקדת, התומכת בכל תלמיד ותלמידה ומאתגרת אותם. תהליך הלמידה מונע מתוך מציאת תשוקות התלמידים במהלך עבודות החקר והפרויקטים.

בבית הספר יוצרים חיבור בין לימודים לבין העולם שמחוץ לבית הספר, באמצעות שירות קהילתי, התמחויות וייעוץ עם מומחים חיצוניים.

בהיי-טק היי מעודדים יחסי אמון, אכפתיות וכבוד הדדי בקרב התלמידים והמורים, מקפידים על מספר מועט של תלמידים בבית הספר, על כיתות קטנות, ביקורי הבית, הלמידה השוויוניות, הליווי והייעוץ האישי, החשיבה הרפלקטיבית והעבודה השיתופית באזורי למידה קבוצתית, טכנולוגיה עכשווית ומרחבים מעוררי השראה.

סטיב ג'ובס, אמסטרדם
בית הספר הציבורי סטיב ג'ובס, על שם מייסד אפל, שוכן בשכונת מצוקה בעיר אמסטרדם.

בית הספר היסודי מחנך בהתאם לתכנית "חינוך לעידן חדש" המעניקה לילדים סביבת לימודים עשירה וגישה לבית ספר "וירטואלי" באמצעות למידה אישית ב ( איך לא?!) - אייפד אישי בלבד. מטרת התכנית היא חינוך שהוא זמין בכל שעות היום ובכל ימות השנה ופיתוח מיומנויות בסיסיות. עם השימוש באייפד, התלמידים יכולים לתעד את התקדמותם והוריהם יכולים להשתמש באפליקציה מיוחדת, המדווחת על מעשי ילדיהם במהלך היום.

עקרון ייחודי נוסף בבית הספר הוא התקדמות לפי תחומי עניין והתקדמות אישית. בשונה מרוב בתי הספר, בבית הספר סטיב ג'ובס מאמינים שאין זה הוגן לקבץ ילדים באותה מערכת החינוך ולפי קבוצת גיל מסוימת, מכיון שהתקדמות היא עניין אינדיבידואלי. הילדים נעים סביב חדרי נושא בהתאם להתקדמות האישית שלהם, כמו חדר שפה, חדר מתמטיקה, מעבדה יצירתית, מעבדה טכנולוגית ומשתתפים בפעילויות מתוכננות אליהן נרשמו. איך עושים זאת? כל שישה שבועות מתקיים מפגש עם התלמיד, הוריו והמורה-מאמן, שעוקב אחר התקדמות התלמיד ובונה עבורו תכנית אישית לשבועות הבאים. המורים לא נקראים "מורים" אלא מאמנים, הנמצאים שם עבור הילדים ותומכים בהם מהלך הפרויקטים האישיים והקבוצתיים.

בית הספר צריך לעמוד ביעדים של משרד החינוך ההולנדי ומקיים את מבחני החובה, אבל לא מקיים מבחנים פנימיים ולא מאמין בציונים, מתוך המטרה לדבוק בתכנית ההתקדמות האישית, העוזרת לילדים לחפש אחר הידע הרלוונטי להם וליישם אותו בהתבסס על סקרנותם.

בית הספר הירוק, באלי
בית הספר שוכן בבאלי, אחד מאיי אינדונזיה, נחשב לאחד מבתי הספר ה"ירוקים" ביותר בעולם. במבט ראשון בית הספר נראה כמו כפר נופש לספא, כשהוא עטוף בעצים וצמחים, כשמקור האנרגיה שלו מופק מאנרגיה סולארית. בית הספר הירוק מאמין בלמידה באמצעות עשייה, הקשבה ועידוד דיון עמוק בין התלמידים, שיביא את התלמידים להתפתח ולהיות גאים ומאושרים בהיותם חלק מקהילה תוססת של למדנים בבית הספר הירוק.

בבית הספר הירוק מלמדים איך ללמוד. המטרה היא לגרום לילדים להבין שאפשר ללמוד בכל מקום בעולם ולא רק בכיתה ושלמידה הוא תהליך שנמשך לאורך כל החיים, באמצעות חווית למידה ירוקה ורוחנית.

התלמידים נהנים מתכניות לימודים המתמקדות בחוויות הקשורות לעיסוקים פיזיים, אמנותיים וסביבתיים.

בית הספר שם דגש על בניית קשרים בין מורים לתלמידים מחוץ למסגרת הלימודים, באמצעות שיעורי ספורט בהדרכת מוריהם, כששיעורים אלו נוספים לאלו הקיימים במערכת.

התלמידים זוכים לפרויקטים המעניקים להם מיומנויות וכישורים לחיים הבוגרים וסדנאות רגשיות-חברתיות מעצימות.

תיכון גימנסיה, ישראל
לאחר שיצאנו למסע הארוך בעולם, הגענו הביתה אל תיכון גימנסיה, רשת התיכונים המובילה בישראל, עם ניסיון של למעלה מ-30 שנה בחינוך, הנמצאת תחת פיקוחו המלא של משרד החינוך.

בתיכון גימנסיה שמים את התלמידים במרכז ומעניקים להם אווירה משפחתית ומלוכדת, תמיכה וסביבת למידה סובלנית. בתיכון גימנסיה מתאימים את תכנית הלימודים לחייהם האישיים ולצרכיהם של התלמידים, עם סביבת לימוד אינטימית בקבוצות לימוד קטנות.

תיכון גימנסיה הוא מרכז העצמה ולא מרכז למידה רגיל, המבין שלא רק הציונים חשובים, אלא גם הערכים החינוכיים, לפיכך תלמידי הרשת נהנים ממרכז חוויה "360" - תכנית לימודים מגוונת הכוללת ימי כיף, ימי גיבוש, סדנאות, הרצאות העשרה, התנסויות מעשיות, התנדבויות קהילתיות, קורסים להכוונה תעסוקתית, אתגרי ספורט מעצימים ופרויקטים משותפים בין התלמידים.

בתיכון גימנסיה מאמינים, שככל שהתלמידים חווים ומתנסים במסגרת לימוד בלתי פורמלית, כך הם זוכים לרגעים מעצימים, שמביאים אותם לידי מימוש עצמי.

תלמידי הרשת נהנים ממקסימום תמיכה לימודית ורגשית, עם מרכזי למידה מקצועיים, עם שיעורים פרטניים של "אחד על אחד", תרגולים אונליין הנגישים מכל מקום, ושיעורי עזר עם מורי התיכון וסטודנטים מצטיינים. בתיכון גימנסיה סוללים את הדרך להגשמת חלומות התלמידים באמצעות הקשבה, הכלה, הקניית כלים וכישורים והבנה שכל תלמיד הוא יחיד ומיוחד.

 

 

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד