לשיחה טלפונית עם נציג

1-800-322-222

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

הידעת? אפשר לבחור היום בית ספר!

מזרח תיכון חדש

 

הקיץ כאן וההרשמה לבתי הספר התיכונים בעיצומה. בבתים רבים נערכים שיחות, מורגשים לחצים, והתלבטויות מסביב לשעון בנוגע לסוגיה החשובה של בחירת התיכון. עד לפני כמה שנים התלמידים היו ממשיכים באופן אוטומטי לתיכונים הציבוריים בלי יותר מדי ברירות, אבל בעידן החדש, הפתוח, הורים כבר מבינים את החשיבות של כיתה קטנה יותר, אינטימית, מה שהביא לפריחתם של התיכונים הפרטיים ואלטרנטיבות חינוכיות נוספות לתיכון הציבורי הגדול.

"אז רגע, אפשר לבחור היום תיכון?"

בוודאי! הרבה עדיין לא מודעים לכך שאפשרי לבחור היום תיכון כן, כן , אנחנו ב2017 שכחתם? אפשר ואף רצוי לחשוב על זה לפני שכותבים באופן אוטומטי את התיכון הציבורי כברירת מחדל. האפשרות לבחור תיכון היא אחת המתנות הגדולות שתוכלו להעניק לילדים שלכם. דברו איתם, שתפו, תתייעצו. אולי אתם לא מרוצים מהצוות החינוכי או רוצים לעשות שינוי ברמה החברתית, אולי אתם רוצים כיתות קטנות יותר ויחס אישי, ואולי אתם רוצים תיכון שיעודד הצלחה בלימודים לצד הגשמה עצמית ומימוש חלומות (הגימנסיה למשל?:) מזרח תיכון חדש, כבר אמרנו?

בחירה חברתית

בחירת התיכון היא בחירה קשה ומורכבת שפוגשת לרוב את המתבגרים בתקופה מבלבלת בה הם עדיין לא יודעים ומחוברים לרצונותיהם ולרוב "נגררים" אחרי החברים. לא תמיד זה טוב. היום בעידן בו הקשרים מושתתים על פייסבוק ווואטסאפ הנושא החברתי חשוב אבל פחות תופס מקום בבחירה. מאוד מומלץ להיות קשוב ללב ולרצון האמיתי ולנסות לשים רגע את החברים "בצד". לחשוב מה אתם רוצים מהתיכון שלכם? מה חשוב לכם שם? מעבר לזה חשוב לזכור למי שיותר "רגיש" הנושא החברתי שתיכון זה הזדמנות נהדרת ליצור קשרים חדשים, בטח ובטח בבתי ספר עם כיתות קטנות יותר שם קל יותר ליצור חברויות חדשות ועמוקות יותר.

לסיכום: יש לכם חופש לבחור תיכון וזה חופש גדול אמיתי. קחו אותו בשתי ידיים ועשו את הבחירה הכי טובה עבורכם. בהצלחה!

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד