לשיחה טלפונית עם נציג

1-800-322-222

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

מגמת מדעי המשטרה בהתמחות פשיעת סייבר | גימנסיה באר שבע

דמיינו לכם שאתם מגיעים לכיתה ופותרים תעלומת רצח או שאתם חלק מצוות שגילה תקיפת סייבר על המחשבים הראשיים של המדינה, דמיינו את עצמכם מפענחים שוד בנק או במרדף משטרתי אחר פורעי חוק.

מגמה כזאת עוד לא הייתה באף תיכון בישראל – תבדקו אותנו!!!

אתם מוזמנים לצאת למסע מרתק בעולמות הפשע, החוק והצדק. לימודים של שלוש שנים שיגרמו לכם לזנק מהמיטה בבוקר ולרוץ לבית הספר (עם סירנות כן?)

תחום הקרימינולוגיה הוא חדש ומהווה אתגר עבור התלמידים בעיקר בשל נגיעתו בחיי היומיום .המקצוע חושף את התלמידים לבעיות חברתיות מגוונות ומציע דרכים וכלים להתמודדות עם בעיות אלו ,כדוגמת בעיית הסמים ,האלימות ..וכו.'

התוכנית משלבת פרקים בלימודי משטרה- שיטות מחקר מדעיות הקשורות לעבודת המשטרה. תחת שם זה ניתן למנות מחקרים מתחומי הקרימינולוגיה, שיטות של זיהוי פלילי, אבחונים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים, משפטים, פנולוגיה ועוד. במדעי המשטרה כלולים הן מדעים מדויקים והן מדעי החברה.

האם המשטרה מעורבת בלימודים?

בוודאי! את התוכנית יוביל סנ"צ בדימוס ז'אן אלוש , בוגר תואר שני במדעי המדינה וקרימינולוגיה, סיים את שירותו במשטרה כראש אגף מודיעין מחוז דרום, שנים רבות עסק בתחום הבילוש, מודיעין וחקירות ובפרק זמן משמעותי בהדרכה בבית ספר לשוטרים ! ז'אן ילמד את מדעי המשטרה, יתאם וילווה את כל מסגרת המעטפת ללמידה הפורמאלית, אשר תפורט בהמשך ויהווה מנטור אישי לתלמידים.

מה לומדים במסגרת המגמה?

תכנית הלימודים תעניק ללומדים 5 יחידות לימוד לבגרות והיא תתפרס על 3 שנות לימוד (י'-יב'), לפי החלוקה הבאה :

מדעי המשטרה – 2 יחידות לימוד (180 שעות, 30% התמחות בפשיעת סייבר)

קרימינולוגיה - 2 יחידות לימוד (180 שעות, 30% התמחות בפשיעת סייבר)

יחידת חקר בנושא פשיעת סייבר – 1 יחידות לימוד

השילוב בתוכנית, של הסברים לפשיעה בד בבד עם תפקידי המשטרה ותורת הענישה, מאפשר לתלמידים לפתח את ההבנה בחשיבות חשיבה לפני מעשה והסתכלות על התוצאות האפשריות אם יבצעו מעשי עבריינות על עתידם החברתי והמקצועי ופיתוח ההכרה שהפשע לא משתלם

האם יש גם סיורים וחוויות במגמה?

ברור !!!

הנה רק חלק מהתפריט:

יום כיף בפנימיית כנות

ביקור במוקד 100- מוקד החירום של המשטרה

סיור בבית המשפט בב"ש

קורס הגנה עצמית

סיור בכלא

ועוד המון המון חוויות !.


מה כוללים לימודי הסייבר?

בד בבד עם השיפורים הטכנולוגיים ברשת האינטרנט, התפתחו גם תופעות של עבריינות וטרור . אלה הפכו לחוליי 'עידן המידע'. אף שבשנות השמונים של המאה העשרים 21 בחלל הקיברנטי רווחה הדעה, כי ניתן יהיה למנוע פריצות למערכות מחשבים, בפועל, עם העלייה במספר המחשבים ועם התרחבות רשת האינטרנט, אבטחת מערכות מחשב הפכה, בהדרגה, למשימה מורכבת ויקרה.

לוחמת המחשב מוגדרת כיכולת לנצל את רמת הפגיעות הגבוהה של מערכות מידע. מערכות ותשתיות לאומיות חיוניות חשופות, באופן הולך וגובר, להתקפות קיברנטיות.

ההערכה היא, כי מדי שנה, נעשים עשרות מיליוני ניסיונות פריצה ברחבי העולם. חלק ניכר הם מעשי שובבות של בני נוער, אולם המניעים המדאיגים יותר הם אלה אשר מטרתם היא עיסוק בפלילים, בריגול ובטרור.

קרא עוד כתבות

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד