לשיחה טלפונית עם נציג

1-800-322-222

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

לעבור את החופש הגדול בשלום

עולים לתיכון

 

החופש הגדול ידוע כתקופה משוחררת יותר עבור בני הנוער אך לעיתים גם כזאת אשר מועדת לפורענות ומציבה את בני הנוער במצבים מסוכנים ללא השגחה ועם הורים לחוצים וחרדים בבית. בני הנוער באופן טבעי והגיוני רוצים לפרוק את כל הלחצים מהשנה הגדושה שעברו ומוצאים את עצמם עם זמן פנוי ללא הגבלה, עצמאות ממורים והורים.

הגיל בו מצויים בני הנוער הוא גיל בו מתגבשת זהותם, הם הופכים פתאום לבוגרים יותר, מאוד מושפעים מחברים ומהסביבה, ולעיתים עושים פעולות ולוקחים החלטות בלי להבין את ההשלכות.

 

אז כיצד ניתן לשמור על בני הנוער?

ההמלצה להורים היא לנקוט במספר פעולות עוד לפני היציאה לחופש הגדול, להכין את הקרקע היטב ולנסות לצמצמם באופן משמעותי את הסיכונים שעלולים להיות לבני הנוער בחופש הגדול:

 

1.תחזקו את הקשר עם הילדים – לעיתים זה עבודה או סדר יום לחוץ אשר מתפרשים על תקופה וגורמים לריחוק מסויים מהילדים. ההמלצה היא לחזק את הקשר על ידי מפגשים או בילוי משותף – חשוב שתצאו לחופש הגדול ביחסים טובים עם ילדכם.
2.פיקחו עיניים גדולות יותר – שימו לב עם מי ילדכם נפגשים, תשאלו אותם איך עבר עליהם יומם. שימו לב להתנהגויות חשודות. בחופש הגדול עוד יותר "תהיו" איתם גם שפיזית אתם לא נמצאים שם.
3.חדדו לילדים השלכות מסוכנות – נכון, לפעמים לילדים כבר אין כוח בגיל הזה לשמוע שוב ושוב את הסכנה בעישון או בנהיגה פראית אבל כשאתם מדברים על זה תבליטו את התוצאה, את מה שיכול לקרות מהעישון לדוגמא. התוצאה מרתיעה הרבה בני נוער מלבצע בסופו של דבר את הפעולה.
4..צרו פעילות משפחתית בחופש הגדול – הנה הזדמנות לגיבוש משפחתי וגם ל"קיצור" החופש וצמצום הסיכונים המיותרים. צאו לבלות בבית מלון, בחו"ל, אפילו כמה ימי כיף נחמדים עם הילדים יעשו את העבודהJ
5..כללים ברורים – הכינו לפני החופש מספר כללים ברורים שאותם פשוט לא עוברים. הקשיבו לילדים ולצרכים שלהם ושתפו אותם בתחושות שליכם. פתיחות ותקשורת טובה חשובים מאוד בתקופה הזאת. תקבעו שעות שבהם חוזרים הביתה, טלפונים שאפשר לעשות, וכל דבר שחשוב לכם שיתקיים (בגמישות כזאת או אחרת ) בחופש הגדול

 

 

עצמאות VS סיכונים

אם להיות כנים גם אנחנו היינו בני נוער ועשינו לעיתים שטויות – זה חלק מהמשחק ומהקסם של הגיל. בני הנוער זקוקים גם לעיתים לקחת סיכונים קטנים וכך לבחון את היכולות שלהם. אפשרי בתור הורים לתת לילדים "חופש" מוחלט בתחום מוגדר ששם הם יוכלו להיות חופשיים ועצמאיים בלי רצון למרד – זה אוטומאטית מפחית את את הרצון שלהם למרוד. ההמלצה היא גם להזהר עם גוננות יתר שלעיתים גורמת להתפרצות גדולה מצד הילד. תנו עצמאות ומזערו סיכונים. עם הילד מגיע פתאום עם נעליים סגולות תתעצבנו בשקטJ תקבלו בחיוך. הציבו את הגבול במקום בו אתם חשים שהילד מסכן את עצמו ואת חבריו, שם תהיו מאוד אסרטיבים ושימו גבולות.

חופש נעים ובטוח לכולם!

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד