לשיחה טלפונית עם נציג

1-800-322-222

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

לבחור במסגרת חדשה

ייעוץ

זה לא סוד.

מאז שמשרד החינוך פתח את אזורי הרישום מתבגרים רבים מוצאים באפשרות הזאת גלגל הצלה, כל אחד מסיבותיו הוא. ישנם כאלו אשר חוו שיימינג ולא הסתדרו מבחינה חברתית ויש כאלו שמוצאים במסגרות הפרטיות אפשרות לשפר את הלימודים וגם לצאת עם מקצוע, מה שכמובן לא קורה היום בתיכונים הציבוריים. המעמסה שיש על התיכונים הציבוריים היא אדירה. 40 תלמידים בכיתה ומורים שלא מצליחים היום להעביר את החומר, בטח ובטח לא להגיע לתלמידים. ההורים מצידם נותרים חסרי ברירה וסבלנות וכך מוצאים את עצמם המתבגרים מעבירים את שעות אחה"צ בשיעורים פרטיים מסביב לשעון.

"הכל טוב ויפה אבל חשובה לי הבגרות"

או...בדיוק בשביל זה חשוב לכם לחשוב פעמיים לפני שאתם נרשמים באופן מהיר ואוטומטי לתיכון הציבורי. ישנם מסגרות בוטיק קטנות יותר אשר אופי הלימודים קרוב יותר ומאפשר למורים לראות כל תלמיד ולתמיד. גם אצלנו בגימנסיה המוטו הוא "הילד במרכז" – זהו לא סתם מוטו, זאת הדרך של התיכון. הדרך לבגרות לתלמידים עם מוטיבציה ורצון להצליח הרבה הרבה יותר קלה בתיכונים הפרטיים. בתיכונים הציבוריים הגדולים מתפספסים גם בני נוער עם מוטיבציה גבוהה להצליח, לא בגלל שהם לא טובים אלא בעיקר בגלל שיטת הלימוד, הכיתות העמוסות, חוסר היכולת של המורה "להגיע" לתלמיד אם משהו לא מובן. היתרון הגדול ביותר במסגרות הפרטיות הוא הובלת התלמידים לבגרות ולמקצוע. היתרון הזה הוא אדיר ורק בשבילו שווה לעשות את השינוי. לדוגמא בגמנסיה חיפה יש י"ג –י"ד שמאפשר המשך לימודים לעתודה טכנולוגית.

"אבל כל החברים...."

בבחירת תיכון אתם צריכים ללכת אחרי הלב ולא אחרי החברים. זהו שלב חשוב בחיים שבו כל אחד בוחר את עתידו, תחביביו, הסביבה שמרגישה לו הכי טוב. מעבר לזה בהליכה שלכם למסגרת חדשה תכירו הרבה מאוד אנשים כמוכם שהחליטו לשנות, לנצל את המתנה שנתן משרד החינוך וללכת אחרי הלב בדרך לבגרות ומקצוע. ואולי בבחירה שלכם תסחפו עוד חברים שיבואו אחריכם? לא כולם עדיין מודעים לעובדה שניתן להרשם למסגרת אחרת שהיא לא התיכון הציבורי הישן ליד הבית. אולי כשיידעו הם יחליטו גם על מסגרת חדשה? מעבר לזה שחברים אמיתיים ישארו איתכם תמיד גם אם תחליטו ללמוד על הירח.

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד