לשיחה טלפונית עם נציג

1-800-322-222

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

עוזבים את החטיבה

עולים לתיכון

אז ככה, בתיכון אתם כבר לא במקום של ילדים. הכל נעשה יותר בעצמאות, יש הרבה יותר בחירה, וזה מורגש בכל תחום. במסלולי לימוד מסויימים מתקיימות תכניות הכנה במעבר בין החטיבה ולפני שכיתה י׳ מתחילה כך שיכול להיות שתגיעו כשאתם כבר מכירים את מי שיהיה אתכם בכיתה, פגשתם מורים והסתובבתי קצת במבנים.

עדיין, השינויים רבים וכמו בכל תהליך הסתגלות גם כאן צריך קצת סבלנות בהתחלה אבל די מהר הכל יהיה ברור. בתיכון תכירו המון מורים והמון מקצועות במהלך יום הלימודים העמוס. יום לימודים כזה יכול להיות קצר ונוח או ארוך ומתיש. את המערכת בדרך כלל בונים לכל הכיתה אבל יש תיכונים שיאפשרו בחירה בשיעורים מסויימים. יום עמוס בקלות יכול להתחיל עוד לפני שמונה בבוקר ולהסתיים בשלוש או יותר. לעומת זאת יש תיכונים שאינם פעילים בימי שישי או עורכים ימים מיוחדים וקצרים במיוחד בתדירות גבוהה.

אירועים מיוחדים

בכל תיכון תמצאו פרוייקטים ואירועים שיאווררו את העומס. משעות חופשיות (״חלונות״), הרצאות, הצגות בבית ספר ומחוצה לו, ועד לטיולים שנתיים בני מס׳ ימים, שבוע גדנ״ע, מסע ישראלי ומשלחות לחו״ל- התיכון חושף אתכם לתרבות בישראל ובעולם כמטרה בפני עצמה.

כדאי לדעת גם שבתיכון השיעורים מתקיימים במקומות שונים בין המבנים ולאו דווקא בכיתה מסויימת כמו שסביר שהיינו מורגלים בה, וגם זה דבר שהופך את החווייה למעניינת ובאמת ליותר כייפית.

ואם כבר כיף...

כדאי לדעת שבתיכון שנגמרה החגיגה המטופשת של מקובל ולא מקובל. כאן כבר תדעו שיש מקום לכולם, המון חברויות וריגושים חברתיים פשוט כי יש שפע של אפשרויות. זה יכול לקחת קצת זמן בהתחלה, אבל בטוח שמהר מאד תבינו כמה זה תלוי בכם ולא בשום מנהיג כזה או אחר או מלכת כיתה. החוויה, גם של הלמידה וגם מעבר לה, יכולה להיות מדהימה אם ננסה לעבור אותה יחד, אם נשתף אחרים ונאפשר את הקירבה אלינו. יש גם תלמידים בתיכון מכיתות י״א וי״ב שמוגדרים כחונכים לתלמידי י׳ שמגיעים, ויגידו בגאווה שכיתה י׳ זו כיתה קלה יחסית, שמהווה נחיתה רכה לתיכון. אין מה להלחץ, רק לבוא בראש פתוח, להכיר כמה שיותר חברים ולהיות פנויים ללמידה בכל מיני תחומים. שיהיה בהצלחה!

קרא עוד כתבות

10 טיפים לבחירת תיכון

10 טיפים לבחירת תיכון

המלצות לבחירה מוצלחת של תיכון

5 סיבות שבגללן אצלנו כל תלמיד הוא סלב
הגיע הזמן לשמוח
הידעת? אפשר לבחור היום בית ספר!
לבחור במסגרת חדשה
איך להצליח בלימודים בתיכון?
איך בוחרים מגמה?

איך בוחרים מגמה?

עולים לתיכון

ייחודיות - תיכון גימנסיה

ייחודיות - תיכון גימנסיה

המסלול שלך להגשמה עצמית

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד