לשיחה טלפונית עם נציג

1-800-322-222

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

הכינו את עצמכם לבגרות!

מדור טיפים

המסע הלימודי נמצא בישורת האחרונה שלו ואליו מתווספים בחינות הבגרות שאתם כל כך אוהבים, טוב נו...מחבבים, אוקיי אוקיי תשמחו שהם יסתיימו כבר אבל היי... חשוב שתעברו אותם בהצלחה, כן?

אז הכנו לכם כמה טיפים מדליקים כדי שתעברו אותם ואפילו תהנו מהתקופה הזאת, שנתחיל?

1. הירגעו – לפני שהלב מתחיל לדפוק בכפולות של 8 שחררו קצת לחץ ותבינו שרק ממקום רגוע תוכלו ללמוד היטב והמוח שלכם יצליח לקלוט הכי טוב. לפני סשן לימודי או הבחינה עצמה תוכלו לעצום עיניים לשתי דקות ולעשות תרגיל נשימות קטן שיחבר אותכם לעצמכם - לשקט שבכם. 

2. לתכנן את הלימוד – לפני שאתם ניגשים לכל הספרים והמחברות והפורומים המלצתנו היא לתכנן את הלימוד המיועד לבחינה. רכזו את החומר בצורה מסודרת שיהיה נגיש לכם במקום אחד. סדר הוא קריטי להצלחה שלכם. תכננו בדיוק לפי ימים את קצב הלימוד שלכם.

3. דמיינו בתמונות – תנסו לתרגם את מה שאתם קוראים לתמונות חיות. דמיינו את הסיטואציה. אם אתם קוראים על אירוע שקרה בהסטוריה נסו לדמיין זאת במוחכם. זיכרו זאת כסיפור קצר, זה יקל עליכם משמעותית מאשר לשנן שורות ארוכות של מילים. נסו להבין מה יתרחש בסיפור. המוח שלכם מסוגל לזה וברגע הבחינה הסיפור שדמיינתם יופיע.

4. קבוצות לימוד – המלצתנו היא לשלב בתכנון הלימודי שלכם לבחינה גם מפגשים בקבוצות. זה גם ירגיע וישחרר אותכם וגם יפרה את הלימוד. עשו זאת עם חברים שאתם יודעים בוודאות שתצליחו ללמוד לידם ושזה יתרום לכם. בקשו מהם סיכומים ותוודאו שהחומר שברשותכם יוביל אותכם להצלחה.

5. סימולציות – בשבוע האחרון לפני הבחינה תרגלו סימולציות עם החברים או המשפחה. תיצרו לכם הדמייה של בחינת הבגרות וענו על השאלות. סימולציה תשקף לכם היכן אתם נמצאים מבחינת קצב הלימוד והאם צריך ללחוץ על הגז או ללכת לנוח קצת בים...

6. שעות שינה – כמה ימים לפני הבחינה מומלץ לישון היטב. צבירת שעות שינה יגרמו לכם להגיע רעננים למבחן ועם מחשבות צלולות וטובות. הימים שלפני הבחינה בדרך כלל לחוצים ומתוחים ולכן שינה מאוד יכולה לעזור ולהרגיע.

מאמינים בכם, בהצלחה!!

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד