לשיחה טלפונית עם נציג

1800-32-22-22

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

החופש לבחור את התיכון שלי

תיכון גימנסיה, תיכון, לימודים, יחס אישי, בגרות מותאמת

הקיץ כבר כאן ואתם עוד רגע בתיכון, ההתרגשות בעיצומה, אבל כך גם הבלבול וההתלבטות.
אתם לא בדיוק סגורים על עצמכם, אם ללכת עם החברים, לרצות את ההורים, או להתחיל להקשיב לקול הפנימי שלכם ולהירשם לתיכון שאתם באמת רוצים.

תקופת התיכון היא התקופה הקריטית ביותר מבחינת התפתחות אינטלקטואלית, פסיכולוגית וחברתית.
כך שרצוי, שבתקופה הזו תבלו במקום בו תרגישו שאתם מתפתחים ומגשימים את עצמכם עם כמה שפחות קשיים ועם כמה שיותר חשק לחקור ולהתפתח.

העתיד שלכם הוא לא ברירת מחדל
בחירת תיכון הוא החלטה חשובה, אם לא ההחלטה הראשונה החשובה בחייכם הבוגרים - למה שההחלטה הזו לא תהיה בידיים שלכם?

אין סיבה שהעיריה תחליט בשבילכם באיזה תיכון ללמוד, רק בגלל מרחב החינוך הגיאוגרפי אליו אתם משתייכים. גם אין סיבה שההורים יבנו עליכם, שתרשמו לתיכון עיוני ותסיימו בהצטיינות יתרה, עם 5 יחידות לימוד בפיזיקה אם זו לא משאלת ליבכם.

אפילו אם רוב החברים שלכם נרשמים לתיכון מסוים, ובגלל זה אתם נוטים לאותו תיכון - עצרו לרגע וחישבו מה באמת חשוב לכם בתיכון ואיך הוא יתרום לכם מעבר לאותם חברים. איזו בחירה שלא תעשו, בכל תיכון בו תבחרו ללמוד, תוך זמן קצר אתם תיצרו קשרים וחברויות חדשות, כשתמיד תוכלו לשמור ולטפח את הקשרים עם החברים שבחרו בדרך אחרת.

דברו על זה
הכי חשוב, אל תסתגרו בפני ההורים ושתפו אותם בהתלבטויות שלכם, שידעו שאתם מתכוונים להגשים את עצמכם וזה לא משנה אם התיכון מחוץ לעיר, או שהתחום שאתם מתעניינים בו כרגע לא קוסם להם. אחרי הכל, ההורים שלכם רוצים שתתנו את המקסימום ותרגישו שהלימודים תורמים לכם מעבר לציונים. הרי כל הורה רוצה שילדיו יגלו עניין במהלך לימודי התיכון, יגלו סקרנות, יתנסו ויקבלו את תשומת הלב הראויה להם בכיתות קטנות.

בשורה התחתונה, הבחירה הזו מסתכמת בשאיפות וברצונות שלכם בלבד.

כרגע הכל נראה מעט מורכב, אבל ברגע שתשימו לפניכם מטרה אחת בלבד, שהיא להיות מי שאתם רוצים וחולמים להיות - ההחלטה תהא קלה יותר. אל תהיו חלק מהעדר - יש לכם זכות בחירה, נצלו אותה ותיהנו מהחופש האמיתי.

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד