לשיחה טלפונית עם נציג

1800-32-22-22

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

הגיע הזמן לשמוח

העצמה

מה גורם לכם לשמוח? האם משהו חיצוני שקורה ומשפיע עליכם? והאם תחושה פנימית דווקא? האם השמחה מתחלפת ואתם חווים עליות וירידות? האם אתם שולטים בזה?


אחד הדברים המשותפים לאנשים המצליחים ואלו שלרוב הופכים להיות המודל לחיקוי שלנו הם דווקא אותו רגש שמקיף אותם, אותו חיוך, אותה שמחה. 
השמחה היא בחירה והיא אחת הבחירות החשובות בחייכם – בחירה שיכולה פשוט לשנות את כל מה שהכרתם. בעולם המסכים דמיינו את "השמחה" כפילטר שאתם מתקינים ורואים את העולם בצורה הזאת. כן, ברור שקורים דברים נוספים בחיים, לעיתים מעציבים או מכעיסים וחשוב שנרגיש את כל קשת הרגשות, אבל אם האוטומט שלנו יהיה שמחה או לפחות הסתכלות על הדברים ממקום שמח יותר – תהיו מוכנים לחיים אחרים, מדהימים, משמחים, וגם אם יגיעו רגעים קשים יותר הם יהיו רכים הרבה יותר. 

חשיבות החשיבה החיובית
אחרי אלפי ספרים ומחקרים היום זה מוכח וברור – חשיבה חיובית ואנרגיה טובה תורמים משמעותית להצלחה בחיים. האנשים שמאמצים לעצמם שפה חיובית ושימוש תדיר במילים טובות ושפה של "כן" ו"יש" פשוט ממגנטים אליהם עוד ועוד דברים חיוביים. 
האנשים שמאמצים את השמחה כדרך חיים הופכים קלים יותר, יצירתיים, מצליחים להפיץ אור שגורם לאחרים להיות טובים יותר ושמחים יותר. כמה פעמים נתקלתם באדם שמתגלגל מצחוק ולא יכולתם להתאפק? כמה פעמים שמעתם מישהו מדבר בהתלהבות וחיוביות והרגשתם מבפנים שאתם מתרגשים, נסחפים, רוצים לשמוע עוד? השמחה סוחפת ומדבקת. לרוב בני האדם בוחרים במקום "הקל". זה חסר האנרגיות והחיוניות, זה שלא דורש מהם כלום אלא רק ממשיך את הסבל הקיים, אפשר לראות את זה בכל מקום. 
הבחירה בשמחה היא בחירה שתשנה את החיים שלכם ושל אחרים. הבחירה בשמחה היא בחירה בחיים. היא למעשה הדבר הכי טבעי שקיים. 

טיפים קטנים שיעזרו לכם להתחיל:

א.    חיוך רחב - זיכרו לחייך במהלך היום. כשאתם קמים בבוקר פשוט תחייכו (אל תחששו מחיוך מזוייף – הוא לא עושה כלום ולא מזיק) תחייכו בכניסה לכיתה, ביציאה להפסקה, ביציאה הביתה, לפני שאתם נרדמים. חיוך משחרר עוד ועוד שמחה לחייכם. 
ב.    מילים חיוביות – השתמשו במילים חיוביות, שימו לב למה שיוצא לכם מהפה. תאמצו שפה של "יש", מילים שמתרכזות במה שיש לכם בחיים. מילים שמשדרות אהבה.
ג.    תודה – אימצו לכם מנהג קטן ומקסים לפני השינה. שימו לכם מחברת קטנה ושם תכתבו "תודה" על דברים טובים שקרו לכם באותו היום. אלו יכולים להיות דברים קטנים כמו שיחה נפלאה עם חברה, תובנה חדשה, סרט מקסים שראיתם, מפגש נעים עם ההורים. אפשר אפילו להודות על דברים פחות טובים שקרו – דברים שלימדו אותכם משהו חדש, גם עליהם תודו. 

ותזכרו: השמחה היא הבחירה שלכם.

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד