לשיחה טלפונית עם נציג

1-800-322-222

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

אצלנו הילד במרכז

יום בתיכון חיפה

כל הדרך מיבנה עד לתיכון חיפה הבטן התהפכה מהתרגשות. בכל זאת לא כל יום נפגשים עם מנהלת בית ספר שדלתה פתוחה לכל תלמיד ותלמידה ולא כל יום מדברים עם בני נוער מצטיינים על הגשמה, חלומות ומימוש עצמי. כשהגעתי לתיכון חיפה אי אפשר היה שלא להרגיש את האנרגיות החיוביות של המקום. על המקהלה הזאת מנצחת בגאון מנהלת בית הספר נרקיס שלא הסתירה את אהבתה לתלמידים ואת הרצון העז שלה שיצליחו.

נרקיס, מה הסוד של תיכון חיפה?

נרקיס מנהלת בית הספר: "התיכון שלנו הוא בית. אנחנו שמים דגש על הקשר האישי עם התלמידים, על העצמה אישית של כל אחד ואחת מהם. אנחנו לא מוותרים לילד עד שמגיע להשגי הצלחה. אנחנו מלמדים את הילדים לנסות עד שמצליחים.

ומה ייחודי בתיכון שלכם?

הלימודים אצלנו ייחודים היות וניתן לרכוש אצלנו מעבר לתעודת הבגרות גם אופק מקצועי – תעסוקתי בדמות עתודה טכנולוגית. היום מדובר במקצוע מבוקש ולכן תלמידים מאיזורים רבים רוצים להגיע וללמוד י"ג – י"ד.בנוסף ללימודים אני שמה דגש על התרומה לקהילה, מעורבות התלמידים, ועל לימודי העשרה כמו לדוגמא: ליצנות רפואית, אוריגאמי, סיור במוזיאון טיקונטין ועוד פעילויות רבות שאנחנו דואגים לשלב בין השיעורים והמבחנים".

האמת מרגישים זאת מכל מקום, זה ספוג בקירות. זה מורגש בשפה. כאן הילד במרכז.

המצטיינת הראשונה שנכנסה לחדר היא קירה סיטיוק תלמידת י"ב, תפסנו אותה לשיחה קצרצה:

ספרי לנו קצת על עצמך

"בכיתה י' למדתי בחינוך מיוחד וכאן אני לומדת בכיתה רגילה, זה הרבה יותר טוב ונכון לי. אני אלמד עתודה טכנולוגית וזה ייתן לי אופק תעסוקתי וצבאי. אני מתנדבת בארגון "שמע" כבר 3 שנים, אני עוזרת שם למורה לאמנות ועובדת עם התלמידים"

מה התחביבים שלך?

"אני מאוד אוהבת ומתחברת לאומנות. גם בבית הספר אני אחראית על הקישוטים".

מבחינת לימודים וציונים, מהי הרגשתך?

"אני מרגישה מצויין. לפעמים קצת לחוצה כמו כל תלמיד לפני בגרויות אבל הציונים שלי די טובים ואני מקבלת תמיכה ועזרה גדולה מכל הצוות. גם ברמה החברתית טוב לי פה מבתי הספר שהייתי בעבר"

הרגשנו שהמצטיין שקיבלה קירה מוצדק ואף יותר מזה, בלי שהפסקנו לחשוב על כך יותר מדי נכנס בחור לחדר עם חיוך רחב בשם משה אלבז שהתחיל לספר לנו על עצמו:

"הגעתי מקרית ים. הייתי בעבר בבית ספר ששם לא הייתה לי כימיה עם המורים ואפילו לא יצאתי לטיול שנתי בשל כך. לא הייתה לי מוטיבציה ואפילו שקלו להשאיר אותי כיתה. הסביבה האמינה בי, אמא שלי חיזקה אותי והחלטתי לעשות מהפך ולהפוך מ"משה המלוח" ל"משה המתוק" הוא ציחקק.

ומה קורה היום "משה המתוק"?

"היום קיבלתי תעודת הצטיינות גם בלימודים וגם ברמה ההתנהגותית. מאז שאני בתיכון חיפה אני נותן הרבה נחת להורים שלי. יש לי כאן עם מי לדבר וזה עושה את ההבדל. אני כאן כמו ברצלונה שניצחה את פאריס 6:1. עשיתי מהפך בלתי ייאמן!"

הרגשת שהאמונה של הצוות החינוכי בך מאפשרת את ההצלחה שלך?

"לגמרי. הם האמינו שאני מסוגל, ואני ידעתי את זה מבפנים. השילוב הזה בין הידיעה של הילד לאמונה של הצוות הוא אדיר. ההשגים שלי שופרו משמעותית.

ומה החלום שלך?

האמת...החלום שלי זה לנהל חברת הייטק!

אז אם יום אחד תראו את משה המתוק בשער של דה מרקר בעקבות סטארטאפ מצליח שמגלגל מילארדי שקלים תדעו – שמהמלוח והמר תמיד אפשר לעשות מתוק!

המצטיין השלישי שהגיח לחדר היה ולרי תלמיד כיתה י"א שסיפר לנו:

"הייתי בבית ספר בקרית אתא אבל הלימודים של העתודה הטכנולוגית משכו אותי. רציתי ללמוד י"ג וי"ד. בנוסף היתרון הגדול כאן הוא גודל הכיתות ומספר התלמידים. שם היו המון המון תלמידים ואי אפשר באמת היה ללמוד, זה ממש הפריע. כאן יותר קל לי להתרכז וזה סבבה.

מה החלום שלך ולרי?

החלום שלי הוא שיהיה לי מקצוע. אני אוהב מאוד ידע ושמח שמצליח לרכוש אותו דרך בית הספר. אני אוהב סטטיסטיקה ואשמח ללמוד על המקצוע הזה יותר.

ולנו נותר לאחל בהצלחה גדולה לכולם!!!!

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד