לשיחה טלפונית עם נציג

1-800-322-222

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

איך מתגברים על לקויות למידה?

תיכון, יחס אישי, תיכון פרטי, לימודים

לקות למידה מתבטאת בקושי ברכישת מיומנויות למידה כגון הקשבה, דיבור, קריאה (דיסלקציה), כתיבה (דיסגרפיה), יכולות מתמטיות (דיסקלקוליה) ושפות זרות, על רקע נוירולוגי. כלומר במהלך תהליך הלמידה קיים קושי לספוג, להתנסות, להפנים, לשחזר ולשלוף את הנלמד.

לקויות למידה יכולות להופיע כבר בתחילת תהליך הלמידה והן יכולות להופיע בשלבים מאוחרים יותר בחיים. תלמידים בעלי לקויות למידה שעד עכשיו צלחו את האתגרים בבית הספר, עשויים להיתקל בקשיים עם הגעתם לתיכון ולאוניברסיטה.

אם נראה לכם שילדכם סובל מלקויות למידה, אל תתעלמו ותניחו שביום בהיר אחד הן יחלפו. ילדכם צריך להרגיש שהוא נמצא בסביבה שמבינה ומכילה את הקושי שלו. לא מעט פעמים ילדים בעלי לקויות למידה מרגישים שהם מאכזבים את הסביבה שלהם, למרות שעשו כל שביכולתם להתמודד עם האתגר שהוצב בפניהם - מה שיכול לגרום להם לחוות תסכול כבר מגיל צעיר. לא יודעים מאיפה להתחיל? בשביל זה אנחנו כאן:

אבחנו את הקושי
על מנת להתמודד עם הקושי, צריך לדעת מהו. גשו עם ילדכם למרכז אבחון וגלו מהו מקור לקות הלמידה. האבחון הדידקטי אורך בין 4 ל-6 שעות, כשהוא מחולק למספר מפגשים. אין ממה לחשוש, מדובר בתהליך מסודר ופשוט, בו נבדקת שורה של יכולות לימודיות וקוגניטיביות. עם תוצאות האבחון המאבחן יפרוש בפניכם את מסקנות הבדיקה, וכך תוכלו לבנות תכנית לסיוע וטיפול בילדכם. ברגע שילדכם יבין שהקושי שלו מוגדר, הוא לא ירגיש אשם, או חריג. יידעו את בית הספר בתוצאות האבחון והכי חשוב - חזקו את ילדכם. להטבות במחיר ברור מול קופת החולים.

תהיו שם
השגרה שלכם עמוסה בעבודה, סידורים, מחויבויות, כשבסוף היום אתם מגיעים הביתה מותשים ומרוטים. לא משנה כמה עמוס סדר היום שלכם, אתם צריכים להקדיש זמן לילדכם בהגיעכם הביתה. ילדים בעלי לקויות למידה עלולים לפתח תסכולים, מחסומים וחרדות לנוכח הקשיים איתם הם מתמודדים באופן שוטף. השקיעו זמן ועבודה בפן הרגשי, תיזמו שיחות, קבעו יעדים ריאליים, חזקו ופרגנו והכי חשוב - עזרו לילדכם להבין שהוא אינו אשם בקשיים איתם הוא מתמודד. גם אם אתם לא אוהבים "לשבת על המורים" - במקרה כזה אתם צריכים להיות מעורבים באופן מתמיד מול הצוות החינוכי בבית הספר, כך תדעו איפה נרשמת התקדמות ואיפה צריך לחזק.

השתמשו בעזרים טכנולוגיים
למזלנו היום יש אינספור פתרונות טכנולוגיים העומדים לרשות תלמידים וסטודנטים הסובלים מלקויות למידה כמו הקלטת שיעורים (ברשות ובידיעת המורה), שימוש באפליקציה לניהול וארגון הזמן, הורדת תוכנת הקראה כמו "עלמה רידר" שבעזרתה ניתן להציג כל קובץ טקסט בעברית ובאנגלית בצורה ויזואלית, כשבמקביל ניתן להקשיב לטקסט המוצג.

בנוסף, שימוש בתוכנת LyX המאפשרת לכתוב נוסחאות בצורה גרפית בקלות ובמהירות, עם האופציה לשמירת הנוסחאות לשימוש חוזר. מומלץ גם להשתמש באוזניות מבטלות רעשי רקע בזמן הכנת שיעורי הבית.

העצימו העצימו העצימו
כמו לכל הילדים, גם לילדים בעלי לקויות למידה יש כישרונות וצדדים חזקים יותר, כמו כישורי ספורט, אומנות, כושר מנהיגות, תיאטרון וטכנולוגיה. חשוב שילדים בעלי לקויות למידה יקבלו את הבמה המתאימה לבטא את כישוריהם בבית הספר ומחוצה לו.

אם טרם ידעתם, בגימנסיה קולטים תלמידים רבים בעלי כישורים בתחום האמנות והספורט, ודואגים לבנות תכנית לימודים אישית לכל תלמיד ותלמידה, כאשר התכנית נותנת ביטוי לכישוריהם, בלי לוותר על הצלחתם בתחום הלימודים.

בחרו את המסגרת הנכונה
חשוב לבחור בבית ספר המסוגל להעניק את הסביבה הנכונה ביותר עבור ילדיכם. כזה שיאפשר לימודים בסביבה נינוחה, אקלים חברתי המעניק רגיעה - כך שיוכלו לרכוש את מלוא הכלים והמיומנויות ללא כל לחץ וחרדות ולחזק את הדימוי העצמי שלהם.

מורי גימנסיה עוברים הכשרה מקצועית להוראה דיפרנציאלית, המאפשרת מעקב אישי הדוק ורצוף של תהליכי הלמידה של כל תלמיד. המורים בעלי הכשרה לשימוש בכלי אסטרטגיה, כרטיסי ניווט, מארגנים גרפיים ומיומנות היבחנות, המאפשרים לתלמידי בעלי לקויות למידה לרכוש כלי למידה - מה שמוביל אותם לעצמאות בלמידה ופיתוח תחושת מסוגלות גבוהה.

יכולתו של צוות מורי גימנסיה ליצור קשר מהותי, להכיר כל תלמיד ותלמידה מקרוב ולספק להם סביבה לימודית תומכת, מכילה וכזו שמפחיתה חרדות ומעלה את הדימוי העצמי, הן מבחינה לימודית והן מבחינה אישית.

הצוות החינוכי בגימנסיה מציע לתלמידים בעלי לקויות למידה מגוון טכניקות למידה, המשלבות למידה חברתית בשיטות הוראה חדשניות כמו למידה מבוססת פרויקטים, למידה מבוססת צוות, למידת עמיתים, למידה מקוונת והרשימה עוד ארוכה.

כלי למידה אלו מביאים את התלמידים לידי למידה עצמית, המאפשרת להם להתגבר על הקשיים בקלות רבה יותר. ברגע שהילדים מתגברים על הקשיים ומגיעים ליעדים שהם מציבים לעצמם, הביטחון העצמי נבנה, כשהוא מביא איתו רק צמיחה.

ברגע ומקנים לילדים בעלי לקויות למידה את המיומנויות המתאימות, הילדים מרגישים שהם מסוגלים, מה שיוצר אצלם אמונה עצמית, שרק תורמת להישגים נוספים ומימוש הפוטנציאל הגלום בהם.

בשורה התחתונה, אם תהיו קשובים לבעיה, תבינו מהו מקורה, תבנו תכנית טיפול נכונה, תבחרו במסגרת המתאימה ותהיו שם עד הסוף - תוכלו להתגבר על קשיי הלמידה.

קרא עוד כתבות

3 סיבות לשילוב תלמידי חינוך מיוחד בחינוך הרגיל

3 סיבות לשילוב תלמידי חינוך מיוחד בחינוך הרגיל

חינוך מיוחד,תיכון, יחס אישי, בגרות

5 סיבות טובות ללמוד בתיכון קטן

5 סיבות טובות ללמוד בתיכון קטן

תיכון פרטי, תיכון, יחס אישי, בגרות

ליהנות מהדרך: 3 מסלולי לימוד ייחודיים

ליהנות מהדרך: 3 מסלולי לימוד ייחודיים

מסלול לימוד לספורטאים, מסלולי לימוד ייחודיים, מגמות, תיכון, תיכון גימנסיה

תכנית לימודים מותאמת

תכנית לימודים מותאמת

תכנית לימודים מותאמת

ההוראה הפרונטאלית – מספיק ודי

ההוראה הפרונטאלית – מספיק ודי

התפיסה הפורנטאלית אינה מחוברת כלל לשינויים בתפיסת המידע והידע

תיכון גימנסיה חדרה חוגג יום הולדת 20 !

תיכון גימנסיה חדרה חוגג יום הולדת 20 !

ראש העיר מר צביקה גנדלמן הגיע ללמד ולברך

אלין כהן  נבחרה לאחת מבני הנוער המשפיעים בישראל

אלין כהן נבחרה לאחת מבני הנוער המשפיעים בישראל

תלמידת גימנסיה חדרה. צילום: שרבן לופו, מעריב לנוער

מדוע אף אחד לא מדבר על בתי ספר קטנים ??

מדוע אף אחד לא מדבר על בתי ספר קטנים ??

המסגרת הישנה והדחוסה של התיכון הציבורי אינה תואמת לנוער של היום

8 דרכים להכיר חברים בבית ספר חדש

8 דרכים להכיר חברים בבית ספר חדש

מעריב לנוער | תיכון גימנסיה

להתמודד עם חרדת בחינות

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד