לשיחה טלפונית עם נציג

1-800-322-222

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

איך להצליח בלימודים בתיכון?

עולים לתיכון

 

המעבר מכיתה ט' לתיכון מלווה בחששות ושאלות רבות שהשאלה המרכזית שעולה אצל רוב בני הנוער היא : "איך באמת אפשר להצליח בלימודים בתיכון?". עצם המילה הזאת "תיכון" גורמת להרבה מתבגרים ללחץ ולבהלה בעיקר בגלל הציפיות הגבוהות, אי הידיעה לגבי היקף החומרים ורמתם, והחשיבות של התקופה. בדיוק בשביל השאלות והלחצים האלו הכנו לכם מספר טיפים שיעשו לכם סדר, ירגיעו אותכם, והכי חשוב יכינו אותכם הכי טוב שאפשר לתיכון. מתחילים?

 

1 צרו לכם מרחב לימודי – עוד לפני ההגעה לתיכון צרו לעצמכם מרחב קטן ושקט שמוקדש אך ורק ללימודים. אם יש אפשרות שהמרחב יהיה מבודד יחסית זה הכי טוב. מרחב שקט ללמוד בו חשוב מאוד בתקופת התיכון שבאופן טבעי "רועשת" יותר ועמוסה.

2. תזונה – אי אפשר באמת ללמוד ולהיות מרוכזים על בטן ריקה. דאגו לאוכל טוב ומזין לכלל היום. סוגיית האוכל חשובה מאוד. אם יש לכם ימים ארוכים בתיכון דאגו לפרי או לסנדוויץ נוסף.

3. שינה – דאגו לישון טוב. הכלל הזה הוא כלל ברזל. זיכרו אותו היטב. לא משנה כמה אתם חוגגים, מבלים, צופים בטלוויזיה או משחקים בנייד. הקפידו לישון במינימום 7 שעות שינה.

4. שיעורים – הגיעו לכלל השיעורים בתיכון. נסו לא לפספס שיעור. כמובן שאם חולים או קורה מקרה שבעקבותו אתם נאלצים להעדר אז זה בסדר והגיוני. באופן כללי הגעה לכלל השיעורים תקל עליכם משמעותית את הלמידה בבית.

5. סיכומים – חשוב מאוד שכל מה שנלמד בכיתה יהיה לכם כתוב. ההמלצה היא לכתוב בכיתה כי הכתיבה עצמה "מכניסה" את החומר הרבה יותר טוב לראש. במידה ולא כתבתם דאגו עוד באותו היום להשיג את הסיכומים וללמוד אותם שלא יהיו פערים.

6. הפסקות – צאו החוצה בהפסקות. אל תשארו ללמוד בכיתה או לבהות בלוח. צאו החוצה לשמש. האיוורור הזה לפעמים שווה לכם הכל. כשתחזרו לכיתה הראש יהיה שקט ונקי ויוכל לקלוט את החומר ביתר קלות.

7. מים – הקפידו להביא איתכם בקבוק מים ופשוט לשתות והרבה. אתם שעות רבות בתיכון ולעיתים לא שמים לב. כשהגוף יבש הוא מאבד ריכוז והמגרנות מגיעות. שתו מים, תהיו רעננים.

8. לא הבנתם? תשאלו! - אחד הדברים השונים בתיכון אל מול החטיבה זה הקצב והעומס של הלימודים. במידה ולא הבנתם שיעור מסויים או נושא כלשהו פשוט גשו למורה או לאחד התלמידים ותשאלו עד שתבינו. אל תחששו לקבל עזרה. במידה ויש שיעורי עזר ותגבור אחר הצהריים (כמו שקיימים בגימנסיה) תלכו אליהם. חשוב שלא תיצרו פערים לימודיים.

9. תכנון לו"ז – בני הנוער עמוסים היום והטיפ שלנו הוא לתכנן את הלו"ז כבר במוצ"ש. תסתכלו על השבוע הקרוב וסדרו לעצמכם שעות לימוד בבית – סיגרו לכם ביומן הפיזי או בנייד שעות בהם אתם לומדים ועושים שיעורים בבית.

10. הגשמה עצמית – כן כן. בעולם כבר מבינים את חשיבות ההגשמה העצמית והחיבור לעצמכם. כשאתם מחוברים לרצונות ולרגשות שלכם המציאות מסביבכם מסתדרת. אל תחששו להתחבר גם בתקופת הלימודים למה שאתם אוהבים, למי שאתם, לחלומות שלכם. צרו לכם ביומן שעה כזאת שהיא שלכם עם כל הדברים שאתם אוהבים. טיפחו לעצמכם על השכם, אתם טובים כפי שאתם!

 

בהצלחה!

קרא עוד כתבות

5 סיבות שבגללן אצלנו כל תלמיד הוא סלב
איך בוחרים מגמה?

איך בוחרים מגמה?

עולים לתיכון

עוזבים את החטיבה

עוזבים את החטיבה

עולים לתיכון

ניהול  הזמן בתיכון
לבחור במסגרת חדשה
10 טיפים לבחירת תיכון

10 טיפים לבחירת תיכון

המלצות לבחירה מוצלחת של תיכון

ייחודיות - תיכון גימנסיה

ייחודיות - תיכון גימנסיה

המסלול שלך להגשמה עצמית

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד