לשיחה טלפונית עם נציג

1-800-322-222

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

איך לבחור את התיכון שמתאים לי?

עלייה לתיכון, תיכון, לימודים, יחס אישי

אחרי שהפנמתם שיש לכם את החופש והזכות לבחור בעצמכם באיזה תיכון תלמדו (ממליצה להכניס לינק לכתבה הקודמת), הגיע הזמן ליישם את הזכות האדירה הזו. האפשרויות הן אינסופיות והן מורכבות מכל כך הרבה גורמים. אין ספק, שהבחירה לא פשוטה, אבל אנחנו פה בשביל לעשות לכם סדר. קבלו את 7 הצעדים לבחירת התיכון שמתאים לכם:

מה באמת מעניין אתכם?
לפני הכל, תחשבו מה מעניין אתכם, מה הייתם רוצים ללמוד ואיזה תיכון מציע את העתיד עליו אתם חולמים. שימו בצד את כל השמות המפוצצים של המגמות, תהיו אמיתיים עם עצמכם ותבינו מה באמת מצית בכם סקרנות.

עתיד שלכם, בחירה שלכם
אם התיכון שתחשבו עליו לא בדיוק מדורג גבוה אצל החברים שלכם - אל תתנו לזה לחלחל ולהשפיע להשפיע על ההחלטה שאתם מתכוונים לקחת. החברים שלכם חושבים על העתיד שלהם, וכך גם אתם צריכים לעשות. לימודים בתיכון חדש מעניקים לכם את ההזדמנות להכיר חברים חדשים עם תחומי עניין ומטרות משותפות ולבנות מעגל חברתי מגוון יותר. רק אם אתם הולכים לבחור בתיכון אחר מזה של חבריכם, אל תשכחו לשמור על קשר.

לא הכמות, אלא האיכות
ברגע שהבנתם פחות או יותר לאיזה כיוון אתם הולכים, הגיע הזמן לברר באיזה תיכון תוכלו לממש ולהגשים את עצמכם. בדקו אם בתיכון עליו חשבתם תוכלו להביא את עצמכם לידי התפתחות אישית, אם שיטות הלימוד המוצעות בו תואמות להשקפות עולמכם. אם עדיין לא ידעתם, עם הגעתכם לתיכון גימנסיה, אתם בונים תכנית לימודים שמותאמת לכם אישית, עם מחשבה על הצרכים שלכם וההבנה שסדר יום עמוס לא בהכרח מביא לתוצאות מדהימות. מה זה אומר אתם תוהים? בנוסף לשיטות הלימוד המתקדמות, מתחילים ללמוד ב-9:00 ובלי ימי שישי.

בדיקת רקע
קראו על התיכון, בררו מהו אחוז התלמידים שעוברים בו בגרות, קבלו חוות דעת מאנשים שיצא להם להכיר אותו מקרוב והכי חשוב - קפצו לביקור וספגו מעט מהאווירה. תכירו את הצוות, דברו עם התלמידים, תעברו בין המסדרונות והכיתות ותשאלו כל מה שצריך ולבסוף תגיעו למסקנה אם זה המקום בו אתם רוצים להעביר שלוש שנים מחייכם. אם בביקור מרחיקים אתכם מהתלמידים והמורים - זה לא סימן טוב.

לבד? לא בבית ספרנו
תקופת התיכון היא תקופה שיכולה להיות עמוסה בדאגות ולחצים, אתם תרצו שיהיה שם מישהו שיקשיב לכם ויהיה מודע לקשיים שאתם חווים. כך שאתם צריכים לוודא שהתיכון אליו אתם מכוונים הולך להעניק לכם את תשומת הלב המירבית. בניגוד לתיכונים ציבוריים שדוחסים 40 תלמידים בכיתה, בתיכון גימנסיה הלימודים מתקיימים בכיתות קטנות של עד 25 תלמידים בכיתה. דבר נוסף שאתם צריכים לשאול את עצמכם, האם התיכון שעליו חשבתם יש שיעורי תגבור ותרגול - דבר שנדיר למצוא בתיכון ציבורי. בתיכון גימנסיה תוכלו ליהנות משיעורים פרטיים ללא הגבלה, תרגולים אונליין ושיעורי עזר.

ומה עם ערך מוסף?
אחד השיקולים המהותיים ביותר בעת בחירת תיכון, הוא השאלה האם אותו תיכון מעניק כלים והכשרה לחיים הבוגרים מעבר לתעודת בגרות, ברמה של הכנה לראיון עבודה ותכנון וניהול קריירה. בחרו בתיכון שייתן לכם את הכלים והניסיון בשוק העבודה, שיביא אתכם לידי התנסות מעשית וממשית. בתיכון גימנסיה תוכלו ליהנות מסדנאות העשרה, התנסויות מעשיות וקורסים שיתרמו לכם ויכשירו אתכם לחיים שאחרי התיכון.

דברו עם ההורים
שתפו את ההורים בהתלבטויות שלכם. אם אתם מעוניינים להתחיל ללמוד בתיכון פרטי, זה משהו שהם צריכים לדעת וספרו להם על היתרונות הרבים שיש לו להציע. במילים אחרות, תכירו בינינו ומנו להם את צעדים 3-6.

פשוט בחרו בתיכון שיניע אתכם למצוינות, שישמור על הסקרנות שלכם, שיפתח אצלכם יזמות, שיביא אתכם לידי הגשמה עצמית ושיהיה שם בשבילכם מכל בחינה אפשרית. בינינו, תיכון גימנסיה הוא המקום הנכון ביותר לצמוח ולפרוח בו.

קרא עוד כתבות

סנאפצט ולישון

סנאפצט ולישון

הרגלי שינה בגיל ההתבגרות

אצלנו הילד במרכז

אצלנו הילד במרכז

יום בתיכון חיפה

אנשי העתיד של סיסקו

אנשי העתיד של סיסקו

גימנסיה חדרה

לבחור במסגרת חדשה
חדש! תכנית לימודים אישית לספורטאים

חדש! תכנית לימודים אישית לספורטאים

מסלול לימודים המאפשר לשלב בין הישגיות בספורט להישגיות בלימודים

פיילוט ארצי: מגמת

פיילוט ארצי: מגמת "משטרה" לתלמידי באר שבע

באר שבע נט | גימנסיה באר שבע

אביב ואתורי מגימנסיה חדרה מצטיין שכבה

אביב ואתורי מגימנסיה חדרה מצטיין שכבה

למרות ה OCD אביב סיים בתיכון "גימנסיה" חדרה כמצטיין השכבה

מדוע אף אחד לא מדבר על בתי ספר קטנים ??

מדוע אף אחד לא מדבר על בתי ספר קטנים ??

המסגרת הישנה והדחוסה של התיכון הציבורי אינה תואמת לנוער של היום

ההוראה הפרונטאלית – מספיק ודי

ההוראה הפרונטאלית – מספיק ודי

התפיסה הפורנטאלית אינה מחוברת כלל לשינויים בתפיסת המידע והידע

ליהנות מהדרך: 3 מסלולי לימוד ייחודיים

ליהנות מהדרך: 3 מסלולי לימוד ייחודיים

מסלול לימוד לספורטאים, מסלולי לימוד ייחודיים, מגמות, תיכון, תיכון גימנסיה

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד