לשיחה טלפונית עם נציג

1-800-322-222

אפשר
לעזור

שאלות נפוצות:

איך בוחרים מגמה?

עולים לתיכון

 

בין אם אתם ריאליים ובין אם הומניים, ההחלטה איזו מגמה לבחור מושפעת במקרים רבים מהסביבה שלכם- מה החברים בחרו, מה ההורים רוצים בשבילכם, מה ידוע שכדאי לעתיד. נדגיש כאן כי בשלב הזה של התיכון מאד חשוב שתהיה לכם חוויית הצלחה בלימודים, גם כי הציונים הללו ישרתו אתכם בעתיד ובעיקר כי ההצלחה תתרום לבניית הביטחון העצמי שלכם, מה שהכרחי להתפתחות מקצועית בריאה בעתידכם.

 

מקצוע עם מוטיבציה

 

גם באתר משרד החינוך פונים אליכם ומבקשים: "בחרו מקצוע מתוך עניין אמיתי שיבטיח התמדה, וייצור אצלכם מוטיבציה להצליח בו. חוויית ההצלחה בלימודים היא חשובה ביותר, מכיוון שהיא מקנה לכם תחושות של ביטחון עצמי והישגיות – תחושות שימשיכו ללוות אתכם לאורך כל חייכם. הצלחה מקנה חוסן נפשי, ומאפשרת לנו להתמודד בעתיד מול האתגרים שהחיים יזמנו. (...) אל תבחרו במקצוע אך ורק כי אמרו לכם שהוא יקדם אתכם למקצוע בעתיד. רק במקרה שיש מספר מקצועות שמעניינים אתכם, השיקול הפרקטי של 'איזה מקצוע יעזור לי יותר להסתדר בחיים' הוא רלוונטי. דעו את כישרונותיכם ואת תכונותיכם החזקות בלימודים ובכלל". בטוח שלזה התחברתם, ואם לא אז דעו שמחקרים מוכיחים זאת. מדובר בהחלטה לא פשוטה אך יש לזכור שלא מדובר בתואר אקדמי עכשיו, שגם הוא אגב בר שינוי. המגמה בתיכון לא עד כדי כך משמעותית- אדם שלמד במגמה מדעית יוכל לפתח את כישורי הגרפיקה והאמנות שלו בהמשך הדרך. תלמיד שבחר ללמוד פסיכולוגיה בתיכון יוכל להפוך למדען בעתידו- אבל חשוב עכשיו לבנות את הביטחון ולהנות מהצלחה במה שאוהבים.

 

לקחת אחריות

שינוי גדול בתיכון הוא שהלימודים יכולים להיות מעמיקים במיוחד, יש פרוייקטים של חקר, מגמות ייחודיות ותכניות לימודים ספציפיות לתיכונים מסויימים. ללא ספק תוכלו למצוא את עצמכם מלאים בעניין או יוזמים, וללמוד מלא. רוב בוגרי התיכון יגידו לכם שכדאי לעשות מה שצריך ולהנות מהלימודים כמה שאפשר כי הזמן טס והחוויה נגמרת מהר. גם תלמידים שלא למדו ולא נגשו לבגרויות כמו שצריך יגידו לכם שהיה עדיף מההתחלה בתיכון, כשפותחים דף חדש, פשוט לנסות להנות מהלימודים ולא רק מהחברים, כי כשמסיימים את מסגרת החובה האחרונה במערכת החינוך רוצים להמשיך הלאה בחיים ולא להשלים עכשיו איזו בגרות שחסרה בשביל תעודת בגרות מלאה, להתחיל עם קורסים ועוד עצירות ביניים יקרות וממושכות בדרך למקצוע משלך.

לסיכום, בין אם תשקיעו ובין אם לא, זהו שלב מעניין, מרגש ומשמעותי בחייכם. הזמן בתיכון יעבור, ואו שתצליחו או שפחות, אבל בכל מקרה תצטרכו לקחת אחריות על עצמכם בעצמכם, וזה תמיד דבר טוב שמוביל לצמיחה אישית

קרא עוד כתבות

5 סיבות שבגללן אצלנו כל תלמיד הוא סלב
איך להצליח בלימודים בתיכון?
עוזבים את החטיבה

עוזבים את החטיבה

עולים לתיכון

לבחור במסגרת חדשה
10 טיפים לבחירת תיכון

10 טיפים לבחירת תיכון

המלצות לבחירה מוצלחת של תיכון

ייחודיות - תיכון גימנסיה

ייחודיות - תיכון גימנסיה

המסלול שלך להגשמה עצמית

בואו לפגישה - ללא התחייבות!

תיכון שנותן לך חופש ללמוד