תיכון גימנסיה חיפה

תיכון גימנסיה חיפה הוא מוסד חינוכי תיכוני , בית ספר תיכון אזורי מתמחה וותיק  ואיכותי, המאפשר מסלול בגרות ובניית אישיות מיטבית  ע”י תפירת חליפת לימודים מותאמת צרכי תלמיד ויכולותיו . גימנסיה תיכון חיפה מעניק יחס אישי ובית חם לכל תלמיד ותלמיד.

ביה”ס התיכון חטיבה עליונה מתאפיין בכיתות קטנות של כ-20 תלמידים/ות  ”אוירה “בוטיקית” המטפחת חדשנות טכנולוגית במסגרת התפיסה העתידית בתחום INNOVATIO IN ED-TECH.

הרשת ובית הספר פועלים עפ”י מודל שפותח לטובת הילדים שנקרא “גשר לחיים”, מודל שעוסק בעתידו של הילד והכוונתו לעולם מודרני עתידי משתנה. מאז ייסוד רשת החינוך גימנסיה מיסודה של פרוייקט 100 התלמיד היה נשאר ויישאר במרכז תשומת הלב החינוכית  והחברתית כבית שני.

הלימודים בתיכון מאפשרים הוצאת תעודת בגרות מצטיינת רגילה הומאנית או טכנולוגית המאפשרת להמשיך את לימודיו ללימודי הנדסאים במקצוע תעשייה וניהול אצלנו בבית הספר ואף להמשיך ללמוד באקדמיה לתוארים ראשון ושני ואף יותר.

הדרך להצלחה

תכניות למידה פרטניות כדי שהתלמיד/ה יתעוררו בבוקר וירצו לרוץ לביה''ס.
מתן מענה רגשי –Holding"" לתמיכה בבעיות חברתיות ואישיות במשפחה ובחבר'ה
רף אישי עולה – תהליך למידה מובנה המוביל את התלמידים למקסום הצלחה, יחסית ליכולותיהם. "חיבור לחיים".
שימוש בטכנולוגיות למידה המקנים לתלמידים עולם ווירטואלי קסום ואין סוף כלים לכריית ידע.
כיתות קטנות המאפשרות חלוקת זמן מקסימלי לכל תלמיד בכיתות מעוטות תלמידים!!!
יחס אישי צמוד וחם וגישה ישירה בדלת פתוחה בכל שעות היממה למורים/מנהלים- בידול מוכח.
סגל בית ספר וותיק ומנוסה המחוייב לתלמידים ללא הבדל גזע, צבע,דת,מין ונטיות חברתיות.

דרך הכיתות הקטנות בבית הספר אנו מצליחים לבנות עם התלמיד יחס אישי וצמוד ברמה הגבוה ביותר..

המורים מאתרים את הפערים הלימודיים של כל תלמיד, שעל פיו נבנית תכנית בשיתוף התלמיד, שתאפשר לו להשלים את כל צרכיו על מנת להצליח בבחינות הבגרות. 

תלמיד הזקוק ללימודים פרטניים ואישיים במקצוע מסוים יקבל את התגבור ע”י מורי בית הספר, במשך ולאחר יום הלימודים.

בבית הספר מכיל בתוכו את כל רמות הלימוד במקצועות אנגלית ומתמטיקה ,3) 4 ו5- יחידות.( תלמידים רבים מצליחים לשפר את רמתם במקצועות אלו ואף לעלות לרמה גבוהה יותר, בזכות השעורים הפרטניים ותוכנית הלימודים האישית.

חיבור בתיה’ס התיכון למערכת חוגים חיצונית להעשרה ולידע כללי נוסף- בידול ויתרון משמעותי!

הגישה החינוכית

מגמות לימוד

תעשיה וניהול

מגמת הלימוד בבית הספר גימנסיה  הן בתיכון והן בלימודי המשך להנדסאים היא מגמת “תעשיה וניהול”, תכנית למידה המאושרת  ע”י משרד החינוך, ובמסגרתה התלמידים צוברים חמש יחידות לימוד בנושא והרחבה בתחום הכלכלה לשמונה יחידות לימוד למתאימים.לביה”ס מגמות נוספות המאפשרות לתלמידים להצליח בכל מסלול שירצו בהתאם לזמינות מגמות פתוחות ומותנה במינימום תלמידים לפתיחת מגמה בהתאם להחלטת משרד החינוך והנחיות הפיקוח.

   קצב ההתפתחות הטכנולוגית המסחרר שינה את דפוסי החיים של בני אדם, את אמצעי התקשורת ביניהם ואת תנאי השוק המקומי והבינלאומי. הדבר הביא להגברת התחרותיות, ולצורך בראייה עסקית רב תחומית בתחומי התכנון הפיתוח, הניהול  והייצור. מרכזיותה של התעשייה בחיינו, השפעתה על אורח חיינו, תרומתה לפיתוח המשק הלאומי ומקומה בעולם העבודה, העלו את הצורך בחשיפת הנוער אליה, כבר במסגרת מערכת החינוך הפורמלי – במהלך הכנתו לקראת היציאה מבית הספר לעולם הרחב ולקראת השתלבותו בעולם העבודה. לפיכך , תכניות הלימודים במגמת תעשייה וניהול בחטיבה העליונה מיועדות לכיתות י’-י”ב, והן פרוסות על פני שלוש שנות לימוד. מקצועות הלימוד משלבים נושאים הנדסיים ונושאי רקע שונים כגון: סטטיסטיקה, עקרונות השיווק, כלכלה הנדסית ועוד.

מקצועות הלימוד מקובצים לשלושה אשכולות שאת שלושתם חייב התלמיד ללמוד על מנת לזכות בתעודה טכנולוגית:

מדעים או מדעי הטכנולוגיה

פיתוח המגמה לתעשייה וניהול במסגרת לימודי מדע וטכנולוגיה נועד לתת מענה הן לדרישות הגוברות של המשק הישראלי למקצועות המדעיים והטכנולוגיים והן לצורכי הלומד שירצה להשתלב בעולם של תעשייה ומשק מתקדמים.

בוגרי המגמה לתעשייה וניהול יוכלו להמשיך ללימודי תואר הנדסאים  יג ו-יד’ במסגרת רשת הגימנסיה וכן להשתלב בתום לימודיהם בארגונים יצרניים, בארגונים נותני שירות ובארגוני היי-טק וכן יוכלו להמשיך את לימודיהם לתואר טכנאי והנדסאי תעשייה וניהול או לתארים גבוהים יותר במוסדות להשכלה גבוהה, במקצועות כגון: הנדסה, כלכלה וניהול או בכל מקצוע מתחום אחר. נושאי הלימוד במגמה מגוונים ונוגעים גם בתחומי הניהול וגם בתחומי התעשייה. במסגרת הלימודים ילמדו התלמידים שיעורים בתחום הכלכלה, ניהול פיננסי, מודלים ניהוליים שונים, ניתוח ביצועים בארגונים, בקרת והערכת איכות, ניהול מערכות יצור, תכנון ותקינה ועוד..

   בכיתה י”ב יכינו ויגישו התלמידים פרויקט לרבות מעבר מבחן שיזכה את התלמידים בחמש יחידות לימוד.

בתיכון גימנסיה חיפה המורים מהווים בהגדרתם “סוכני שינוי” עבור התלמידים.

צוות המורים מוכשרים ברמת מהנדסים, מתמטיקאים, צוות וותיק מסור ומיומן להוראת מקצועות הלמידה והטיפול בתלמיד, צוות המורים מאושר ומפוקח ע”י משרד החינוך, היחס בבית הספר הינו אישי ומשפחתי המספק לתלמידים את כל הידע הנדרש ומסייע לתלמיד בהתמודדות עם קשייו כל הדרך עד ההצלחה בקבלת תעודת הבגרות.

מובילים שינוי

עתיד מקצועי

אין עוד בית ספר כמו הגימנסיה המהווה בית אמיתי אינטימי ,חם,תומך ומתקן כמו בית הספר  גימנסיה ,המאפשר לתלמידיו גם להמשיך אצלנו את לימודיו האקדמיים ולהמשיך למסלול טכנאי הנסדאי במקצוע תעשייה וניהול ואף להשתלב אחר כך בשירותו הצבאי ולעסוק בתחום שלמד, יתרון יחסי המעניק לבוגר ניסיון מקצועי ותעסוקתי בעולם התעשייה בסיום שירותו .

האמונה

אנו מאמינים שהתיכון אמור להכין את התלמידים להיות אזרחים בוגרים ומועילים במדינת ישראל, ומכאן מעניקים ומאשירים את תלמידינו בכלים לשילובם בחיים האמתיים במהלך שנות הלימודים, הן מהבחינה ערכית חברתי והן מבחינת הידע המקצועי שירכשו אצלנו.

כשהמטרה היא שבוגרי בית הספר יגדלו להיות אזרחים נורמטיביים התורמים להתפתחותם   האישית והתפתחות הקהילה בה הם חיים.

 

                          ברשת גימנסיה העובדות מדברות ,תשאלו הורים וחברים.

 

אצלנו כל אחד יכול!!

דבר המנהל/ת - רותם קיפניס

תיכון גמנסיה חיפה הוא תיכון קטן ואיכותי המעניק יחס אישי לכל תלמיד ותלמיד.

התיכון מתאפיין בכיתות קטנות ובכיתה אחת לכל שכבה.

הלימודים בתיכון מאפשרים הוצאת תעודת בגרות מלאה בכל רמות האנגלית והמתמטיקה.

בתיכון חיפה מגמה מורחבת יחודית: מגמת תעשיה וניהול- במגמה זו, ברמת חמש יחידות התלמידים מגישים פרויקט חיצוני ומעבר שלו מאפשר לרוצים בכך להמשיך בתיאום עם הצבא ללימודי הנדסאי תעשיה וניהול.

לימודי ההנדסאים(כיתות יג’ ויד’) מתבצעים גם הם במסגרת תיכון חיפה.

תיכון חיפה מצליח בעזרת תוכניות פרטניות, המותאמות ברמה האישית לכל תלמיד, לקדם ולהוביל את התלמידים לתעודת בגרות מלאה.

בנוסף לחלק הלימודי קיימת השקעה רבה בטיפוח החלק הרגשי של התלמידים ולחיזוק יכולת ההתמודדות האישית של כל תלמיד ותלמיד.

אנו משקיעים רבות גם בחלק החברתי והערכי, תכניות הכנה לצבא, ימי כיף, טיולים וסיורים לאורך כל השנה.

תיכון חיפה משמש כבית שני לתלמידיו, צוות המורים מאפשר לכל תלמיד להביא לידי ביטוי את יכולותיו ולמצות את כישוריו בצורה הטובה ביותר.

תחושת המשפחתיות והיחס האישי הם מאבני היסוד של בית הספר. אנו מאמינים שתלמיד שמרגיש טוב חברתית וריגשית, נמצא בסביבה בטוחה ומוגנת וחווה הצלחות גם בתחום הלימודי יצליח להתגבר על כל הקשיים ולסיים את תקופת התיכון בתחושת הצלחה והעצמה.

אנו מאמינים שהתיכון אמור להכין את התלמידים להיות אזרחים בוגרים ומועילים במדינת ישראל ולכן אנו נותנים לתלמידים כלים לחיים במהלך שנות הלימודים, הן מהבחינה החברתית ,הן מהבחינה הערכית והן מבחינת הידע כך שיגדלו להיות אזרחים נורמטיביים התורמים להתפתחותה של מדינת ישראל.   

גלריה

צרו קשר

לפרטים והרשמה

תפריט נגישות