תיכון גימנסיה באר שבע

תיכון גימנסיה באר שבע הוא מוסד חינוכי תיכוני  מצטיין ע”י משרד החינוך, בית ספר תיכון אזורי מתמחה וותיק  ואיכותי, המקיים שת”פ הדוק עם העיריה בב”ש . ביה”ס המאפשר מסלול בגרות ובניית אישיות מיטבית  ע”י תפירת חליפת לימודים מותאמת צרכי תלמיד ויכולותיו . תיכון גימנסיה באר שבע מעניק יחס אישי ובית חם לכל תלמיד ותלמיד.

ביה”ס התיכון חטיבה עליונה מתאפיין בכיתות קטנות של כ-20 תלמידים/ות  ”אוירה “בוטיקית” המטפחת חדשנות טכנולוגית במסגרת התפיסה העתידית בתחום INNOVATIO IN ED-TECH.

הרשת ובית הספר פועלים עפ”י מודל שפותח לטובת הילדים שנקרא “גשר לחיים”, מודל שעוסק בעתידו של הילד והכוונתו לעולם מודרני עתידי משתנה. 

הלימודים בתיכון מאפשרים הוצאת תעודת בגרות טכנולוגית המאפשרת להמשיך את לימודיו במקצוע מנהל כלכלה ויזמות אצלנו בבית הספר ואף להמשיך ללמוד באקדמיה.

הדרך להצלחה

תכניות למידה פרטניות כדי שהתלמיד/ה יתעוררו בבוקר וירצו לרוץ לביה''ס .
מתן מענה רגשי –Holding"" לתמיכה בבעיות חברתיות ואישיות במשפחה ובחבר'ה
רף אישי עולה – תהליך למידה מובנה המוביל את התלמידים למקסום הצלחה, יחסית ליכולותיהם. "חיבור לחיים".
שימוש בטכנולוגיות למידה המקנים לתלמידים עולם ווירטואלי קסום ואין סוף כלים לכריית ידע.
כיתות קטנות המאפשרות חלוקת זמן מקסימלי לכל תלמיד בכיתות מעוטות תלמידים!!!
יחס אישי צמוד וחם וגישה ישירה בדלת פתוחה בכל שעות היממה למורים/מנהלים- בידול מוכח.
סגל בית ספר וותיק ומנוסה המחוייב לתלמידים ללא הבדל גזע, צבע,דת,מין ונטיות חברתיות.

ביה”ס תיכון גימנסיה באר שבע הינו בית ספר תיכון מצטיין ע”י משרד החינוך וזכה לאחרונה בפרסי הצטיינות לימודית וחברתית .

דרך הכיתות הקטנות בבית הספר אנו מצליחים לבנות עם התלמיד יחס אישי וצמוד ברמה גבוהה.

המורים מאתרים את הפערים הלימודיים של כל תלמיד, שעל פיו נבנית תכנית בשיתוף התלמיד, שתאפשר לו להשלים את כל צרכיו על מנת להצליח בבחינות הבגרות. 

תלמיד הזקוק ללימודים פרטניים ואישיים במקצוע מסוים יקבל את התגבור ע”י מורי בית הספר, במשך ולאחר יום הלימודים.

בבית הספר מכיל בתוכו את כל רמות הלימוד במקצועות אנגלית ומתמטיקה ,3) 4 ו5- יחידות.( תלמידים רבים מצליחים לשפר את רמתם במקצועות אלו ואף לעלות לרמה גבוהה יותר, בזכות השעורים הפרטניים ותוכנית הלימודים האישית.

הגישה החינוכית

מגמות לימוד

משטרה וקרימינולוגיה

מגמת לימודים ייחודית לאזור הדרום ובאר שבע בפרט : עשרות בני הנוער בכל אזור מחוז הדרום לוקחים חלק בתוכנית לימודים מרתקת, היחידה מסוגה בישראל: תיכון גימנסיה באר שבע, מרשת תיכון גימנסיה הינו התיכון היחיד בארץ ללימודי משטרה וקרימינולוגיה בהתמחות פשיעת סייבר.

התוכנית זו אושרה על ידי ועדת ההיגוי במשרד החינוך. את התכנים המקצועיים ותוכנית הלימוד מוביל סנ”צ בדימוס ז’אן אלוש, מי שכיהן כראש אגף מודיעין מחוז דרום ועסק שנים רבות בתחום הבילוש, מודיעין וחקירות. תכנית הלימודים מאפשרת רכישת השכלה פורמאלית ובגרות מלאה לצד אפיק שירות צבאי משמעותי- שרות במג”ב או שח”מ ובהמשך אף אפיק תעסוקתי במשטרת ישראל.

 

תכנית הלימודים אושרה כמובן על ידי ועדת ההיגוי של משרד החינוך וכן על ידי המפקח המחוזי בתמיכה מלאה של ראש העיר רובין דנילוביץ’ וסגנית ראש העיר דר’ חפצי זוהר.

 לבית הספר בבאר שבע מגיעים כיום תלמידים מערים שונות במחוז הדרום- מנתיבות, ירוחם, אופקים ועוד כדי ללמוד חינוך אחר, תיכון שמתאים להם ולצרכים שלהם. 

בתיכון גימנסיה באר שבע זכאים התלמידים בחמש יחידות לימוד לבגרות אשר מתפרסת לאורך שלוש שנות הלימודים כאשר הייחודיות הבלעדית לתיכון זה באה לידי ביטוי בהתמחות בפשיעת סייבר. התמחות זו נוצרה מתוך הבנה כי יותר ויותר עבירות פליליות מתבצעות גם במרחב הווירטואלי כגון וירוסים, פריצה למאגרי מידע, תקיפת אתרים, הפצת דואר זבל ועוד במקרה הטוב וכן עבירות חמורות אף יותר של פדופיליה, זיוף מסמכים, שוחד, סחר בסמים, הטרדות, שימוש לרעה בכרטיסי אשראי, הוצאת לשון הרע, פגיעה בפרטיות, איומים והימורים. 

בתיכון גימנסיה באר שבע המורים מהווים בהגדרתם “סוכני שינוי” עבור התלמידים.

צוות המורים מוכשרים ברמת מהנדסים, מתמטיקאים, צוות וותיק מסור ומיומן להוראת מקצועות הלמידה והטיפול בתלמיד, צוות המורים מאושר ומפוקח ע”י משרד החינוך, היחס בבית הספר הינו אישי ומשפחתי המספק לתלמידים את כל הידע הנדרש ומסייע לתלמיד בהתמודדות עם קשייו כל הדרך עד ההצלחה בקבלת תעודת הבגרות. 

מובילים שינוי

עתיד מקצועי

בוגרי בית הספר נפתח מסלול תעסוקתי רחב הן במסגרת שת”םפ ושירות כשח”ם במשטרת ישראל ואף לרכוש שם ביטחון תעסוקתי, או לחילופין לשרת באחת מיחידות משמר הגבול בסדיר ובקבע.

 

האמונה

אנו מאמינים שהתיכון אמור להכין את התלמידים להיות אזרחים בוגרים ומועילים במדינת ישראל, ומכאן מעניקים ומאשירים את תלמידינו בכלים לשילובם בחיים האמתיים במהלך שנות הלימודים, הן מהבחינה ערכית חברתי והן מבחינת הידע המקצועי שירכשו אצלנו.

כשהמטרה היא שבוגרי בית הספר יגדלו להיות אזרחים נורמטיביים התורמים להתפתחותם האישית והתפתחות הקהילה בה הם חיים.

 

ברשת גימנסיה העובדות מדברות ,תשאלו הורים וחברים.

 

אצלנו כל אחד יכול!!

דבר המנהל/ת - עדי תורג'מן

אני מאמינה – 

כי לכל תלמיד יש זכות לחלום ולהגשים, חלומות קטנים מיידים ברי השגה וכאלה שמצריכים מאמץ התמדה והתמדה. 

חובתי כמנהלת לראות את התלמידים בבית הספר, כל אחד מהם ולשאוף לקידומם. 

בית הספר הגימנסיה הוא בית ללומדיו ולצוות החינוכי בו, ומתוך כך תפקידו לקבל להכיל ולקדם את התלמידים כמו שנהוג במשפחה. 

הצוות החינוכי בבית הספר עושה כל שאפשר למען הצלחתו האישית והלימודית של התלמיד. 

בבית הספר אנו מכירים את התלמיד ברמה האישית ומגדירים יחד חלומות ושאיפות, ומתוך כך נבנות תוכניות פרטניות ברמה הפדגוגית, וברמת הקניית כלים  

להתמודדות עם משבירי העתיד.

בית הספר חותר להעניק לתלמידיו העצמה משמעותית על מנת שיהיו בוגרים הבוחרים את עתידם.

למגמת המשטרה הייחודית בבית הספר יש חלק מרכזי בהגשמת התפיסה בכך שהיא מייצרת פלטפורמה של הזדמנויות,

מחברת לערכים חשובים ולקהילה וגורמת לתלמידים להבין את המשמעות בהיותם אזרחים פעילים בחברה.

ברשת גימנסיה העובדות מדברות ,תשאלו הורים וחברים.

אצלנו כל אחד יכול!!

גלריה

צרו קשר

לפרטים והרשמה

תפריט נגישות